لاریجانی سینه سپر هاشمی

فاطمه رجبی  در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا، با اشاره به طرح وقف دانشگاه آزاد در مجلس شورای اسلامی و بی توجهی رئیس مجلس به فرمایشات مقام معظم رهبری اظهار داشت: کاری که روز گذشته لاریجانی در صندلی ریاست مجلس انجام داد نه تنها دور از شأن مجلس بود بلکه هیچگونه ولایتمداری و رسالت نمایندگی مردم را در بر نداشت.

وی افزود: من مقایسه ای بین ریاست لاریجانی در مجلس هشتم و ریاست مهدی کروبی در ریاست مجلس ششم خواهم داشت به اینگونه که متاسفانه لاریجانی روز گذشته نشان داد تعهد کمتری نسبت به مقام معظم رهبری و قانونی که مشروعیت آن از رهبری است نسبت به کروبی دارد.

کارشناس سیاسی ادامه داد: زمانی که قانون مطبوعات در مجلس ششم به واسطه کودتاچیان اصلاح طلب در حال طرح شدن و تصویب شدن بود کروبی اعلام کرد مقام معظم رهبری فرموده اند به مصلحت نیست و این طرح را از دستور خارج کرد، تازه این مهدی کروبی است که چند سال بعد در کودتا و براندازی سال 88 چهره پلید خود را نشان داد و همه دیدند او برای قدرت تا به کجا و ناکجا آبادی کشیده شد.


وی ادامه داد: علی لاریجانی زمانی که در ریاست مجلس هشتم قانونی را که مقام معظم رهبری در آن شورای عالی انقلاب فرهنگی را بالاتر دانسته و حق دخالت مجلس در آن را مشخص کرده نادیده می گیرد از مهدی کروبی رئیس مجلس ششم خیلی پایین تر عمل می کند.


رجبی تاکید کرد: آینده لاریجانی برای رسیدن به قدرت خطرناک تر از حال مهدی کروبی به نظر می رسد.


وی ادامه داد: لاریجانی خلاف قانون عمل کرد یعنی قانون ستیزی کرد و متاسفانه این جز یک حرکت سیاسی که لاریجانی از ابتدای مجلس هشتم و در ابتدای رسیدن به ریاست مجلس انجام داد نبود و در همان ابتدا فقط با همین سیاسی کاری و با اهداف خاص آمد و چیز دیگری را دنبال نمی کرد.


کارشناس سیاسی اضافه کرد: لاریجانی در پاسخ به تذکر محمد دهقان که گفت مجلس بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری حق ورود به مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی را ندارد گفت من این تذکر را وارد می دانم ولی به رای مجلس می گذارم در حالیکه لاریجانی حق ندارد این مصوبه را به رای مجلس بگذارد به این دلیل که زمانی که تذکری وارد است مجلس حق ندارد به مصوبات شورای انقلاب فرهنگی ورود کند.


رجبی ادامه داد: نمایندگان در مقابل لاریجانی کوتاه آمدند، یعنی لاریجانی صحبت و فرمان مقام معظم رهبری را که به صورت قانون در آمده بار دیگر به رای مجلس گذاشت،  فکر می کنم این حرکت لاریجانی مانند حرکات موسوی و کروبی در کودتای براندازانه سال 88 است که آنها با کشیدن مردم به خیابان ها این حرکت را انجام دادند و بالاخره نهایتا می بینیم که با ولایت، ستیز پیدا کردند با نام انتخابات و لاریجانی امروز به بهانه قانون و با دستاویز قانون، قانون ستیزی می کند و علیه رهبری قد علم کرده است.


وی یادآور شد: بنده سال اولی که لاریجانی به عنوان کاندیدای ریاست مجلس معرفی شد مقاله ای را در سایت خود انتشار دادم و در مقایسه ای که در رابطه با لاریجانی و حداد عادل انجام دادم مسائلی را در رابطه با لاریجانی گفتم که پیش بینی همین حرکت ها بود و گفتم که لاریجانی صلاحیت ریاست مجلس را ندارد چون به دنبال اهداف سیاسی است و وام دارد که این اهداف خود را دنبال کند و امروز لاریجانی نشان می دهد که این خلاف قانون و قانون ستیزی است و حرکت دیروز مجلس و سکوتی که مجلس در برابر لاریجانی برای چندمین بار انجام داد نشان داد مجلس هشتم نمایندگی حقیقی مردم را دنبال نمی کند.


رجبی گفت: مجلس مشروعیت خود را با رفتار دیروز لاریجانی در مقابل دستور رهبری به خطر انداخت. زمانی که لاریجانی در مقابل تذکری که مربوط به رهبری است ایستادگی می کند مشروعیت خود را به عنوان رئیس مجلس به خطر می اندازد و برای آگاهان مشروعیتی ندارد و یا حداقل متزلزل شده است.


فاطمه رجبی درپایان اظهار داشت: در این جریان مشخص شد که دانشگاه آزاد یک دانشگاه غیرانتفاعی مانند دیگر دانشگاه ها نیست و مشکل دانشگاه آزاد عبدالله جاسبی نیست، دانشگاه آزاد بنگاه سیاسی و اقتصادی هاشمی رفسنجانی و مافیای ایجاد شده توسط او است که الان لاریجانی برای نگه داشت آن سینه سپر کرده و متاسفانه می بینیم نمایندگان اصولگرا و اصلاح طلب برای حفظ او به چه قانون ستیزی هایی دست می زنند.

/ 0 نظر / 5 بازدید