نامه نمایندگان درباره پشت پرده مصوبه اخیر مجلسعضو کمیسیون آموزش مجلس خبر داد که نمایندگان بزودی بیانیه ای را درباره پشت پرده مصوبه اخیر مجلس در اختیار رسانه ها قرار می دهند.

به گزارش شبکه ایران، دانشجویان و تشکل های دانشگاه های مختلف کشور از صبح امروز در اعتراض به مصوبه روز یکشنبه مجلس در تایید وقف اموال دانشگاه آزاد، در مقابل ساختمان بهارستان تجمع کردند.

تعدادی از شخصیت های دانشگاهی و بیش از 20 نماینده مجلس در تجمع دانشجویان معترض حاضر شدند و برخی به ایراد سخنانی درباره مصوبه اخیر مجلس پرداختند.

یکشنبه سیاه مجلس

در این باره، عباس سلیمی نمین رئیس مرکز مطالعات تاریخ معاصر در جمع معترضان به مصوبه اخیر مجلس درباره تایید وقف اموال دانشگاه آزاد اشاره کرد و گفت: یکشنبه سیاه روزی بود که مجلس ما وقف دانشگاه آزاد شد.

وی در بیان اصلی ترین مطالبه منتقدان اعلام کرد: زمانیکه پول بیت المال در جایی متمرکز شده، آنجا باید قانونمند شود.

در ادامه مهدی کوچک زاده نماینده مردم تهران هم به میان اجتماع دانشجویان معترض آمد و گفت: نمی توان از نماینده ای پذیرفت که به خاطر فلان امتیازی که دانشگاه آزاد به حوزه انتخابیه وی داده است، به طرح خلافی رای دهد.

تهیه ساز و کاری در خصوص رابطه نمایندگان با دانشگاه آزاد 

وی گفت: به عنوان اولین قدم از هیئت رئیسه می خواهیم که ساز و کاری در خصوص رابطه نمایندگان با دانشگاه آزاد  تهیه نموده و بر این رابطه نظارت جدی داشته باشد.

همچنین رسایی، دیگر نماینده مردم تهران با اشاره به اینکه برخی نمایندگان رای دهنده معترض شده و به صراحت گفته اند که دست اندرکاران طرح سر ‌آنها کلاه گذاشته اند، اظهار داشت: برخی نمایندگان ما بصیرت لازم را ندارند.

نامه نمایندگان درباره پشت پرده مصوبه اخیر مجلس

در ادامه طیبه صفایی عضو کمیسیون آموزش مجلس هم ترجیح داد که به اجتماع دانشجویان بیاید. وی با اشاره به دیدار و گفت و گوی صبح امروز کمیسیون متبوعش با رئیس مجلس گفت: در این دیدار اعتراض خود را نسبت به تصویب این طرح اعلام کردیم.

وی خبر داد نمایندگان بزودی بیانیه ای را درباره پشت پرده مصوبه اخیر مجلس در اختیار رسانه ها قرار می دهند.

عباسپور، مقصر اصلی

همچنین محمد علی زاکانی، عضو کمیسیون آموزش مجلس نیز طی سخنانی رئیس این کمیسیون را مقصر اصلی این جریانات دانست

/ 0 نظر / 5 بازدید