این امتحان رفوزه مجلس قطعا در حافظه ملت باقی خواهد ماند

این امتحان رفوزه مجلس قطعا در حافظه ملت باقی خواهد ماند
به گزارش شبکه خبر دانشجویی ثارالله ؛ در متن این بیانیه آمده است: « از طراحان و مجریان این بازی و نمایش زیبای پارلمانی باید سپاسگذار بود و ما نیز به نوبه‌ی خود ممنونیم چرا که ماهیت و ارزش نمایندگان مجلس ما و حتی ریاست محترم و با کفایت آن را به ما نشان داد.»


به گزارش شبکه خبر دانشجویی ثارالله ، متن کامل این بیانیه به شرح ذیل می باشد:
* بیانیه مجمع بسیج دانشجویی دانشگاه آزاداسلامی *
(پیرامون مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی در حمایت از وقف این دانشگاه)

بسمالله الرحمن الرحیم

ضوابط و قواعدی را که شورای محترم عالی انقلاب فرهنگی وضع می‍نمایند بایدترتیب آثار داده شود. امام خمینی (ره)

 

دیگر زبانمان مو درآورد! از بس گفتیم و نشنیدند. دیگر باورمان شده کهنیستیم، یعنی هیچ نیستیم. ما فقط پول می‌دهیم و دیگر هیچ ...! و جدیداً همکه ما را بی‌ اطلاع خودمان وقف کرده‌اند. البته شاید مالک خودمان واموالمان نبوده‌ایم و بی‌خبر بودیم و یا مالک‌مان نبوده‌اند، اما تصرفمالکانه در ما داشته‌اند ... مانده‌ایم چه بکنیم. به چه کسی بگوییم. آخرچقدر بیانیه بدهیم و تجمع برگزار کنیم و باز کسی نبیند ویا نخواهند که ببینند.  یا وابستگان به خودشان را با اتوبوس از سراسر ایران جمع کنند و بعد جای ماحرف بزنند. افسرده شده‌ایم به خدا ... اما نه، کار برای خدا خستگی ندارد.

یکشنبه گذشته طرحی برای وقف ما و اموالمان ، نه اشتباه گفتیم در حقیقت اموال همه مردم ایران؛ به مجلس برده شد و به صورتیکاملاً بدیهی مصوب مجلس شد. یعنی اگر جز این می شد مایه‌ی تعجب ما دانشجویان دانشگاه آزاداسلامی بود.

 ما همیشه ترددنمایندگان محترم این مجلس را در واحدهای مختلف دانشگاه خودمان  دیده‌ایم. یا گاه به گاه که گذرمان به سازمان مرکزی افتاده ، رفته‌ایم ودیده‌ایم که چگونه نمایندگان ملت در صف بوده‌اند که بعضی از مسائل برایشان هماهنگ شود. همیشه دیده‌ایم که اعضای ستادهای انتخاباتی این نمایندگان درشهرستان‌ها چگونه بعضاً حتی بدون یک روز سابقه تدریس دانشگاهی با مدرک فوقلیسانس ( آن هم غیر مرتبط )‌ رییس واحد دانشگاهی آن شهر با حدود بیست هزاردانشجو شده،‌ و هیچ کس هم جویای دلائل آن نگردیده است ویا بسیاری از مسائل مگوی دیگر....

 فهم، تاکید می‌کنیم فهم و نه تفسیر و یا تحلیل و ... این حقیقت تلخ، رمزگشای ماجرای سوء استفاده از اصل اسلامی وقف بود،‌ کهبعد از شکست دربازی اساسنامه باب شد. همین فهم امروز نیز حکم آن دادگاه ورای این مجلس را برای ما روشن نموده است. دین بهانه، ولایت فقیه بهانه، قانون هم بهانه. تعارض این طرح‌ها و بازی‌هابا شرع ، ولایت و قانون آن‌قدر واضح است و به آن پرداخته شده که دیگرجذابیتی برای ما ندارد و اگر کسی برایش این چیزها مهم بود، آن‌قدر روشن‌هست که از این حرکات حمایت نکند.

اما نکاتی را باید بگوییم که لااقل دست اندرکاران این پروژه مضحک کمیبیشتر حواسشان را جمع کنند:

1. از مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌خواهیم وظایف شورای عالی انقلاب فرهنگی رابه دوش گرفته و این نهاد صرفاً تشریفاتی شده و هدردهنده بیت‌المال منحلشود. از آن‌جاییکه اعضای اصلی این شورا عضو آن مجمع نیز هستند، خیلی بهجایی هم برنمی‌خورد. نگران سیکل قانونی آن هم نباید بود چرا که در ابتدابا تصویب مجلس، رد شورای نگهبان، اصرار مجلس بر مصوبه، ارجاع به مجمعتشخیص، تایید نهایی و تمام. همه چیز قانونی قانونی است.

2. از طراحان و مجریان این بازی و نمایش زیبای پارلمانی باید سپاسگذار بود و مانیز به نوبه‌ی خود ممنونیم چرا که ماهیت و ارزش نمایندگان مجلس ما و حتیریاست محترم و با کفایت آن را به ما نشان داد. به نوعی شبیه کاری که شهرام جزایریبرای اعضای مجلس ششم انجام داد را برای مجلس هشتم تکرار کردند و آب هم از آب تکان نخورد.  این امتحان جدید و رفوزه شدن  نمایندگان مجلس برای آنان که نمی‌شناختند راهی برای افزایشبصیرت است و قطعا در حافظه ملت باقی خواهد ماند.

3. حضرت آیت‌ا... آملی لاریجانی، از شما خیلی بیشتر انتظار داشتیم. شما درجلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی حضور داشتید و اگر موردی از تعارضاساسنامه‌ی جدید با قانون وجود داشت وظیفه شما بود که در آن جلسات تذکردهید. اما اگر موردی نبود چرا نسبت به حکم شعبه قضایی واکنشی نشان ندادید و یااگر واکنشی نشان داده‌اید چرا آن را علنی ننموده‌اید؟لطفاً تکلیف قوه زیر نظر خودتان را با اساسنامه جدید مصوب شورای عالیانقلاب فرهنگی و نسبت آن با قانون را شخصاً ‌روشن فرمایید.

4. برخی از نمایندگان مجلس محترم ما بسیار خوش اشتها می‌باشند. یعنی به نظر می‌رسد که نداشتنامکان قدرت اجرایی برای برخی از نمایندگان عزیز نوعی کمبود محسوب می‌گردد. شاید مخالفت گاه به گاه برخی از وزرا با نظر نمایندگان برای انتصاب مدیراناجرایی، باعث شده که به فکر آن بیفتند که در نهادهای غیر دولتی نفوذاجرایی و سیاسی لازم را کسب نمایند و کجا بهتر از دانشگاه آزاد اسلامی با 400 واحد دانشگاهی و هزاران میلیارد تومان دارایی. پیشنهاد می‌کنیم از سیکل تمام قانونی یاد شده در بند 1 استفاده شود و برخیاز وزارتخانه‌ها ( به ویژه کشور و نفت )‌ را از دولت گرفته و بدون هیچگونه نظارتی در اختیار آن‌ها بگذارند بلکه دردهایشان التیام یابد.

5. جناب آقای دکتر علی لاریجانی، ریاست مجلس شورای اسلامی؛ می‌دانیم که بهاحتمال بسیار زیاد می‌خواهید کاندیدای ریاست جمهوری دوره یازدهم شوید،بدانید که با این عملکردها و رفتارها وموضع‌گیری‌هایدوپهلویتان، شما هم قطعاً از آرای باطله شکست خواهید خورد. این گونهرفتارهای ناسازگار با اصول و ارزش‌های انقلاب را،‌ همانند موضع‌گیری‌هایناصواب و بعضاً‌ خلاف قانون شما در فتنه سال گذشته ، هرگز فراموش نخواهیمکرد.

در پایان امیدواریم که آقایان و بعضاً خانم‌ها به فکر وقف نهادهای دیگر همبیافتند چرا که راه خوبی است برای تثبیت مدیریت آنجنابان!؟!

 

والسلام علی مناتبع الهدی

مجمع بسیج دانشجویی دانشگاه آزاداسلامی

/ 0 نظر / 5 بازدید