گذری بر بیانیه دوپهلوی اقلیتی‌ها در خصوص حوادث روز گذشته

گذری بر بیانیه دوپهلوی اقلیتی‌ها در خصوص حوادث روز گذشته

 

در حالی که امروز 223 نماینده مجلس خواستار محاکمه فتنه‎گران شدند، اقلیتی‌ها با اتخاذ موضعی متفاوت سعی کردند به تطهیر چهره عوامل فتنه بپردازند.


 میثم رضایی در یادداشتی نوشت: در شرایطی که امروز 223 نماینده مجلس خواستار اشد مجازات برای موسوی و کروبی شدند‌، فراکسیون اقلیت مجلس با صدور بیانیه‌ای از مسئولین کشور خواست که در برخورد با منتقدین مصلح با سعه صدر بیشتری برخورد کنند.


اعضای این فراکسیون در قسمتی از این بیانیه بدون اشاره به فتنه‌گری‌های موسوی، کروبی و خاتمی در ایام بعد از انتخابات چنین آورده‌اند: در شرایط حساس فعلی، کشور بیش از هر زمان دیگری نیاز به آرامش دارد. لذا اقداماتی که در جهت تنش‌زایی انجام شود خصوصا اقداماتی که به خشونت در جامعه دامن بزند، به نفع کشور و نظام نیست.

اقلیتی‌ها در حالی اعلام کرده‌اند که اصلاح‌طلبی به معنی حرکت در چهارچوب قانون اساسی و اعمال اصلاحات با روش‌های مدنی است و با اقدامات خلاف قانون مخالفت دارد که تاکنون به طور رسمی از سران فتنه که پیوسته با اعمال خود در جهت مخالف نظام و قانون اساسی حرکت کرده‌اند، اعلام برائت نکرده و حتی در نظرات خود به دفاع از آنان پرداخته‌اند.

اعضای فراکسیون اقلیت در بخش دیگری از بیانیه خود اصلاح‌طلبان را معتقد به نقدهای منصفانه در چهارچوب ارزش‌های نظام دانسته‌اند و از حاکمیت خواسته‌اند که در برخورد با منتقدین مصلح با سعه صدر بیشتری برخورد کنند و اجازه دهند که دوستداران نظام و انقلاب اسلامی نقدهای دلسوزانه خود را که به اصلاح امور می‌انجامد، بیان کنند.

اظهار نظر فوق در حالی صورت گرفته که امروز مجرم بودن سران فتنه برای مسئولان قطعی شده است، چرا که این عده به دفعات ثابت کرده‌اند که منافع نظام برای آنها اهمیت ندارد و تنها خواستار رسیدن به منافع خود هستند.

همچنین اعضای اقلیت مجلس از حاکمیت خواسته‌اند که با سعه صدر بیشتری با منتقدین برخورد کند در حالی که نظام تا امروز به فتنه‌گران فرصت بازگشت داده ولی این عده با اقدامات خود این فرصت‌ها را نادیده گرفتند و حتی در جهت براندازی نظام حرکت کردند.

اصلاح‌طلبان مجلس در این بیانیه تلویحا سران فتنه را دوستداران نظام و انقلاب اسلامی دانسته در حالی که امروز همگان به عناد و دشمنی این عده با نظام پی برده‌اند.

به نظر می‌رسد که اقلیتی‌ها بار دیگر قصد دارند با فرار به جلو و فرافکنی، تحریک دشمنان نظام توسط فتنه‌گران را که سبب بروز وقایع روز گذشته و کشته و زخمی شدن چندین نفر شد، به گردن عناصر دیگر بیندازند در حالی که حتی برخی همفکران آنها اقدام موسوی و کروبی را برای فراخوان 25 بهمن نادرست خواندند.

به طور مثال منتجب‌نیا قائم مقام حزب اعتماد ملی طی مصاحبه‌ای اعلام کرده که در این فراخوان شرکت نخواهد کرد، و یا اینکه محمد رضا خباز عضو اقلیت مجلس امروز طی نطق میان‎دستور گفت که انتظار نمی‌رفت بعد از آن حماسه باشکوه 22 بهمن، دعوت به تجمع دیگری در مرکز کشور که امروز همه‌ نگاهها به سوی آن است، اتفاق افتد.

مردم انتظار دارند که امروز بعد از برملا شدن چهره اصلی فتنه‌گران، وکلای آنها در خانه ملت با موضع‌گیری شفاف در جهت دفاع از مطالبات آنان باشند نه اینکه با موضع‌گیری دوپهلو و مغرضانه از فتنه‎گران حمایت کنند.

/ 0 نظر / 11 بازدید