دل مشغولی جدید اسرائیل درباره ایران

دل مشغولی جدید اسرائیل درباره ایرانپس از اعلام روابط عمومی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران برای حضور در آب‌های آزاد، مقامات رژیم صهیونیستی بشدت از این رویداد نگران شده‌اند.


به گزارش فارس به نقل از روزنامه‌های صهیونیستی، سران رژیم صهیونیستی بشدت از اقدام اخیر ارتش ایران در اعزام ناو جنگی به آب‌های آزاد ابراز نگرانی کردند.

روزنامه یدیعوت آحارونوت به نقل از یک مقام بلندپایه صهیونیست که به هویت وی اشاره‌ای نکرد نوشت که اقدام ایران برای اعزام کشتی‌های نظامی به دریای سرخ و از آنجا به دریای مدیترانه، بخشی از برنامه کامل ایران برای تقویت نفوذ تهران و تاثیر آن بر کشورهای خاورمیانه است.

اوایل ماه جاری (بهمن ماه) روابط عمومی نیروی دریایی ارتش در خبری از اعزام ناوگروه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی به آب‌های آزاد (دریای مدیترانه) با هدف تحکیم روابط دوستانه و اعلام پیام صلح و دوستی خبر داد. این ناوگروه متشکل از ناو جمهوری اسلامی ایران خارک و ناوشکن جمهوری اسلامی ایران الوند است.

روزنامه القدس العربی با اشاره به این خبر، نوشت: سیاستمداران رژیم عبری با حمایت مطلق از رسانه‌های اسرائیلی که هدف آن تخریب چهره انقلاب مردمی مصر است؛ انقلابی که حسنی مبارک را خلع کرد، اکنون به مسئله‌ای دیگه پرداخته‌اند که تلاش می‌کنند وانمود کنند که ایران در تحولات اخیر قاهره مداخله می‌کند.

منابع صهیونیستی به یدیعوت آحارونوت همچنین گفتند که هدف ایران از این اقدام ارسال پیام و اشاره‌هایی به کشورهای اروپایی و آمریکاست مبنی بر این که ایران هرگز حضور ناوگان غربی در خلیج فارس را نمی‌پذیرد.

بر اساس اعلام روابط عمومی نیروی دریایی ارتش ایران، ناوگروه دوازدهم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در ادامه ماموریت خود وارد بندر جده عربستان سعودی شده است.

القدس العربی نوشت: روزنامه‌های اسرائیلی در ادامه با بیان اینکه ایران بر گذرگاه‌های خلیج فارس کنترل کامل دارد، نوشتند که ایران با این اقدام خود قصد دارد پیامی برای غرب بفرستد که محتوای آن این است که تهران در مقابل تشدید تحریمهای اقتصادی که غرب بر آن اعمال می‌کند، دست روی دست نخواهد گذاشت و قدرت کافی و لازم دارد تا با هر گونه تعرض به کشتی‌های خود مقابله کند.

بنا بر این گزارش، تحلیلگران نظامی رژیم صهیونیستی مدعی شده‌اند که این اقدام ایران اقدامی تحریک‌آمیز برای اسرائیل به شمار خواهد رفت.

/ 0 نظر / 4 بازدید