بازخوانی نظریه داماد لُر زهرا رهنورد

بازخوانی نظریه داماد لُر زهرا رهنورد

 

همسر موسوی به تلویزیون دولتی انگلیس گفت: آذربایجان هیچ وقت فرزند خود را نمی گذارد که به شخص دیگری رای دهند یا من لر هستم و موسوی هم بارها گفته من داماد لرستان هستم پس لرستان موسوی را نمی گذارند به آقای احمدی نژاد رای بدهند.

به گزارش فارس، پس از انتخابات تاریخی 22 خرداد 1389 و شکست خوردن کاندیداهای جناح اصلاح طلب موجی از اظهار نظر ها برای تشکیک در انتخابات شکل گرفت که بارزترین آن ادعای تقلب در آن بود.

مصاحبه زهرا رهنورد همسر میر حسین موسوی جزو اولین اظهار نظرها در این مورد بود که سال گذشته در روز 23 خرداد با بخش فارسی تلویزیون دولتی انگلیس(بی بی سی فارسی) صورت گرفت.

یکی از اصلی ترین افراد موسوی در انتخابات اخیر در این مصاحبه دلایل خود را برای تقلب گسترده در انتخابات به شکل زیر بیان کرده است که بدلیل اولین سالگرد انتخابات و اهمیت این مصاحبه، خبرگزاری فارس اقدام به بازنشر آن کرده است:

رهنورد درباره استدلال های خود در مورد تقلب در انتخابات گفت: یک سری نقاطی هستند که اصلا مشخص است که خودش ملاک تشخیص نادرست بودن نتایجی است که وزارت کشور اعلام کرده است. مثلا آذربایجان و ترک زبان ها هیچ وقت فرزند خودشان را نمی گذارند که به کس دیگری رای بدهند. خود من لر هستم و موسوی هم بارها گفته من داماد لرستان هستم. بنابراین اهالی لرستان موسوی را نمی گذارند به آقای احمدی نژاد رای بدهند. این دو تا ملاک است و باقی موارد هم شبیه همین است.

وی در ادامه می‌افزاید: در شهرستان ها و تهران در واقع تجمع مردم حاکی از این بود که آرای موسوی بسیار بالاتر از آنکه اصلا قابل تصور باشد. هر وقت طرفداران دو طرف حاضر می شدند طرفداران احمدی نژاد در مقابل طرفداران موسوی در حد یک صدم بودند. مرتب به ما گزارش می شد که نسبت حتی 5/4 به 1 بود. نسبت های موسوی به احمدی نژاد...

رهنورد در ادامه می گوید: ما نمی دانیم چگونه با این صندوق ها عمل شده و رای ها چگونه دست برده شده و چه بوده، فقط می دانیم که نسبت موسوی به احمدی نژاد 5/4 به 1 یا چهار به یک یا جاهای دیگر ممکن است مثلا 3 به 5/1 باشد.

با مرور این مصاحبه، 5 دلیل رهنورد برای تقلب گسترده و قطعی در انتخابات به شرح زیر است:

1- طرفداران موسوی در تظاهرات های قبل انتخابات صد برابر احمدی نژاد بودند.
2- «گزارش های ما» در روز انتخابات حکایت از برتری 5/4 به 1 بود.
3- از ساعت 11 صبح تعرفه در دست مردم قرار نگرفت.
4- من لر هستم و موسوی بارها گفته من داماد لرستان هستم بنابراین لرها موسوی را نمی گذارند به احمدی نژاد رای دهند.
5- موسوی ترک است و قاعدتا ترک زبان ها هیچ وقت فرزند خود را نمی گذاردند به دیگری رای بدهند

 

/ 0 نظر / 10 بازدید