برادر همسرجاسبی:انتقادها وارد نیست؛ نیت ما خیر بوده است

برادر همسرجاسبی:انتقادها وارد نیست؛ نیت ما خیر بوده است

 در شرایطی که طیف حامیان رئیس دانشگاه آزاد در مجلس، روز گذشته در برابر مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی ، اساسنامه سابق دانشگاه آزاد را احیا کردند، علی عباسپور، بردار خانم رئیس دانشگاه آزاد و رئیس کمیسیون آموزش مجلس، مدعی شد که "مصوبه مجلس در تقابل با شورای عالی انقلاب فرهنگی نیست."

وی در عین حال گفت: در مصوبه مجلس تاکید شد که تغییر اساسنامه موسسات آموزشی غیردولتی تنها با پیشنهاد هیئت موسس امکان خواهد داشت؛ بنابراین مصوبه جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی که بدون پیشنهاد اعضای هیئت موسس بوده است بااین مصوبه مجلس ملغی است.

عباسپور که بردار همسر عبدالله جاسبی رئیس دانشگاه آزاد نیز هست با سخنان دیروز خود در حین تصویب طرح مذکور،عملا موضوع وقف این دانشگاه را هم به مصوبه نمایندگان رساند.

او در ادامه مصاحبه اش با سایت وابسته به مرکز تحقیقات مجمع تشخیص، نیت مسئولان دانشگاه آزاد از اصرار بر وقف اموال 250 هزار میلیارد تومانی این دانشگاه را "خیر" و اقدام آنان را "خیرخواهی" نامید.

وی همچنین در جملاتی مبهم، دولت را هم به تلاش برای حفظ "منافع خود" متهم کرد: در حکومت اسلامی اگرقرار است عده ای از سر خیرخواهی کاری انجام دهند طی مقرراتی که همان ابتدا وجود دارد عده ای تصمیم به انجام کار خیر از جمله احداث بیمارستان یا دانشگاه می گیرند اما این نباید به گونه ای باشد که هرگاه دولت تصمیم گرفت تغییراتی را لحاظ کند و یا به نفع خود آن را مصادره کند اجازه این کار را دارد این لطمه به همان خیرین است که نیت خیر داشته اند.

بر اساس اساسنامه جدید دانشگاه آزاد و نظر کارشناسان حقوقی، اموال دانشگاه آزاد جز "اموال عمومی" محسوب می شود و نمی توان سرمایه عموم مردم را وقف کرد.

شاید به همین دلیل است که رسانه ها،  دلیل اصرار هیئت موسس این دانشگاه به ریاست آقای هاشمی بر موضوع وقف را با هدف "حفظ منافع شخصی" مدیران آن مرتبط دانسته اند.

با این حال آقای عباسپور که به کمک معاون پارلمانی آقای جاسبی از رایزنی های اخیر در مجلس موفق بیرون آمده است، معتقد است که کسی نباید به این مصوبه ایراد بگیرد. 

بردار خانم آقای جاسبی حتی منتقدان را هم به "سیاسی کاری" متهم کرده است.

او گفت: این مصوبه بحث‌های مربوط به مراکز آموزشی غیر دولتی درباره وقف و اساسنامه پایان داد و اگر عده‌ای به دنبال کار سیاسی نباشند قاعدتا دیگر نباید شاهد بحث‌های جدید در این خصوص باشیم.

به گفته آقای عباسپور وی و همراهانش اکنون منتظر نظر شورای نگهبان هستند و تصور می کنند که مصوبه مجلس مشکل قانونی و شرعی نداشته باشد.

در مقابل این پیش بینی حامیان آقای جاسبی، منتقدان معتقدند که طرح حمایت از وقف دانشگاه آزاد از سوی شورای نگهبان رد خواهد شد چرا که این وقف به معنی حراج 250 هزار میلیارد تومان پول از کیسه ملت خواهد بود.

/ 0 نظر / 7 بازدید