واکنش دادگستری به تبرئه عقرب سیاه

واکنش دادگستری به تبرئه عقرب سیاه

رییس دادگستری استان تهران گفت: وظیفه نظام اسلامی است تا پرونده‌های جرائم ضد امنیت ، ضد اموال و نوامیس مردم قاطعانه و در اسرع وقت رسیدگی کند.

به گزارش  برنا، علیرضا آوایی با بیان این مطلب اظهار داشت: در رابطه با پرونده های ضد امنیتی به خصوص در بحث تجاوزات به عنف در حال حاضر مجموعه دستگاه قضایی با سیستم اطلاعاتی و امنیتی به صورت منسجم و همراه کار راپیش می برند. جلسات ستاد جرائم به صورت هفتگی تشکیل می شود و همه مسئولان قضایی در این جلسات حضور دارند.

وی افزود: پرونده ها به صورت منسجم مدیریت شده برنامه ریزی می شود و ابعاد آن مشخص می شود اما در رابطه با برخی پرونده ها ممکن است اتفاقاتی پیش بیاید برای قاضی پرونده مسأله به حجیت نرسد به عنوان مثال در مورد متهم به تجاوز به عنف قاضی بگوید کار خلاف شرع محرز است اما عنف احراز نمی شود لذا حد و تعزیری که برای جرم و مجرم است اجرا می شود لذا مجازات به عنف اجرا نخواهد شد.

آوایی در ادامه با اشاره به این مطلب که اگر تجاوز به عنف محرز شود تصریح کرد: در رابطه با جرائمی که امنیت کشور را تهدید می کند اعم از جرائم ضد اموال و نوامیس مردم جزء وظایف نظام اسلامی است که با قاطعیت و در اسرع وقت به آن رسیدگی کند و رای عادلانه دهد و هزینه های ارتکاب جرم را برای مجرمین بالا ببرد.

وی در پایان درباره احتمال تغییر حکم صادره گفت: اگر استنباط همکاران قضایی به طور مشخص معلوم باشد که حکم صادره خلاف واقعیت و شرع بوده است احتمال تغییر در اجرای حکم خواهد بود.
/ 1 نظر / 5 بازدید

در توباکس دات کام شما می توانید با دیدن تبلیغات به صورت روزانه به درآمد ماهیانه خود درآمدی دیگراضافه کنید.ما در اینجا تبلیغات کنندگانی داریم که مایل به پرداخت پول واقعی به شما هستند ،اگر شما مایل به دیدن وب سایت/محصولات آنان باشید شما میتوانید بابت هر تبلیغی که مشاهده می کنید تا 15 تومان درآمد داشته باشید، حتی می توانید با معرفی نفراتی که مایل به دیدن این تبلیغات هستند نیز تا 15 تومان دیگر بابت هر تبلیغی که آنان مشاهده می کنند نیز درآمد داشته باشید.عضویت در توباکس رایگان است و شما می توانید به محض ثبت نام شروع به کسب درآمد کنید. لازم به ذکر است که توباکس دات کام یک شرکت ثبت شده است ، دارای مجوز فعالیت از وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی می باشد و در ستاد سازماندهی پایگاه های اینترنتی نیز به ثبت رسیده است. برای مشاهده و در صورت تمایل عضویت بر روی لینک زیر کلیک کنید. http://www.Teobux.com/?ref=spy_man99