اظهارات فرزندشریعتمداری درمورد نامه تاج زاده


کیهان نوشت:دو تن از عناصر ضد انقلاب بدنام، صداقت تاج زاده را در نگارش توبه نامه اخیر علیه انقلاب و جمهوری اسلامی تأیید کردند.
حسن شریعتمداری (پسر سیدکاظم شریعتمداری) که به واسطه عضویت در مرکزیت حزب خلق مسلمان، با لانه جاسوسی آمریکا و کودتای طراحی شده در ارتباط بود، به رادیو زمانه گفت: نامه تاج زاده حاوی ارزش به خصوصی است. او از آن آدم هایی است که صمیمی است و دچار تحول شده است.
وی درباره تناقضات نامه اخیر تاج زاده در حمایت از سیدکاظم شریعتمداری و در عین حال ادعای طرفداری از امام گفت: به چالش کشیدن اسطوره ای مانند خمینی برای آقای تاج زاده به این زودی ممکن نیست. آقای تاج زاده از لحاظ ایدئولوژیک با آقای خمینی مخالف است.
مهدی فتاپور عضو مرکزیت گروهک فدائیان خلق هم تصریح کرد: شجاعت آقای تاج زاده قابل تحسین و تقدیر است. البته این اولین بار نیست. ما از دوران دوم خرداد تا به امروز مرتب شاهد این پروسه بوده ایم. اولین بار کسانی چون آقای عبدی که در تسخیر سفارت آمریکا و در دفتر تحکیم بودند، این را مطرح کردند که اشتباهات بزرگی کردیم. منتها آقای تاج زاده مسئله آیت الله شریعتمداری و آقای بازرگان و آقای سحابی را مطرح می کند و برخورد با آنها را نقد می کند.
وی در توجیه تناقض مواضع تاج زاده گفت: برخورد با گذشته یک پروسه است. طبیعتاً من هم فکر می کنم مسائل بسیاری در مجموعه عملکرد و تفکر کسانی که آن روز مسئولیت داشتند و امروز به جنبش اصلاحات پیوسته اند، وجود دارد که باید مورد بررسی قرار گیرد. گفته های آقای تاج زاده یک نقد کامل نیست بلکه یک گام بلند است که امروز در ابعاد مختلف برداشته می شود.
وی درباره پیش بینی خود از واکنش حزب مشارکت و سازمان مجاهدین که تاج زاده عضو هر دو آنهاست، گفت: پایداری این دو حزب بر مواضعشان از همه چیز مهم تر است، تمام مسائلی که در صحبت های آقای تاج زاده و کسان دیگر مطرح شده- کسانی که حتی نسبت به عملکرد خود آقای خمینی انتقاداتی را مطرح کرده اند- اینها نشانه نوعی تفکر جدید است که مشارکت و مجاهدین انقلاب را دربر گرفته است. این صحبت ها، صحبت های یک فرد نیست. درون سازمان مجاهدین و مشارکت هم این مباحث به طور جدی تری مطرح خواهد شد و تناقضاتی که در این صحبت ها مطرح می شود، برطرف خواهد شد.
شایان ذکر است سازمان مجاهدین و حزب مشارکت، با وجود سپری شدن یک هفته از انتشار نامه تاج زاده، در قبال این نامه سکوت کرده اند. تاج زاده در آن نامه اگرچه منافقانه تلاش کرد دوران حیات حضرت امام و دوران پس از آن حضرت را در تقابل یکدیگر تصویر کند، اما علناً به مواضع قاطع حضرت امام در قبال عناصر منحرفی چون سیدکاظم شریعتمداری و گروهک نهضت آزادی حمله کرده و در کنار گروهک های منحرف ایستاد.
منافقین جدید سال گذشته نیز با عبور از خط امام به حمایت از آقای منتظری پرداختند و مراوداتی را با باند مهدی هاشمی معدوم، گروهک نهضت آزادی و... ترتیب دادند.

/ 0 نظر / 5 بازدید