میرحسین موسوی؛ رکورددار جدید گینس!

میرحسین موسوی؛ رکورددار جدید گینس!
سرویس سیاسی جهان- بیست و پنجم خرداد ماه سال گذشته بود که "میرحسین موسوی" تحت تأثیر لجاجت و عناد مسبوق به سابقه و توهم خود ساخته یارانش با ادعای دروغ تقلب گسترده در انتخابات، جمع کثیری از مردم هوادار خود را از نقاط شمالی تهران و برخی شهرهای دیگر کشور به خیابان آزادی فراخواند (راننده های تاکسی بین شهری عزیمت دسته جمعی تعداد زیادی از سبزها به تهران را تأیید کرده اند) و سعی کرد آنها را مقابل نظام قرار دهد. این اقدام خلاف قانون سبب شد تا عده معدودی از منافقین و خانواده معدومین و ضدانقلاب که همیشه بوده اند ولی جرأت عرض اندام نداشته اند و برخی ایرانیان تازه وارد به کشور که به صورت سازمان یافته مترصد چنین فضایی بودند تا میان مردم فریب خورده مخفی شده، جسارت یافته و دست به اقدامات ساختار شکنانه بزنند، فاجعه حمله به پایگاه بسیج و کشته شدن هفت نفر را رقم بزنند. بماند که کسی نیست یادی از آن مادر و دختر نماید که در جریان تیراندازی مهاجمان به پایگاه بسیج به شهادت رسیدند. 


25خرداد 1388

در تعداد افراد حاضر در راه پیمایی آنروز مناقشه بسیار است. کارشناسان خبره بین 300 تا 500 هزار نفر را قبول دارند و ضدانقلاب تا 3 میلیون نفر ادعا می کنند! البته این که کدام عدد واقعی است در نتیجه امروز هیچ تفاوتی نمی کند و بلکه عدد بیشتر سخن نگارنده را محکم تر می سازد. میرحسین موسوی و مشاوران و هم پیمانان او توانستند ظرف یکسال - البته زمان کمتر از اینهاست ولی با اغماض - طرفداران خود را از آن خیل عظیم به صفر برسانند. صفر نه به معنای ریاضی که به معنای اجتماعی آن. این کاهش دراماتیک هواداران در چند مقطع دیگر نظیر روز قدس، مراسم 13 آبان، روز دانشجو، روز عاشورا و مضحکه اسب تروا در 22 بمهن خود را نشان داد تا به امروز رسید.
 
از این رو می توان رهبران به اصطلاح جنبش سبز قدیم و سران کنونی فتنه را صاحبان رکوردی استثنایی و منحصر بفرد و قابل ثبت در کتاب گینس دانست که توانستند در مدت کوتاهی چنین ریزش عظیمی در میان هواداران خود ایجاد کنند تا جاییکه مجبور شدند از ترس آبروی نداشته خود، راه پیمایی 22 خرداد 1389 را لغو نمایند. همه می دانند که تظاهرات 25 خرداد و 30 خرداد سال گذشته نیز ظاهراً از سوی آنها لغو شد ولی به بهانه کنترل! مردم حضور یافتند و فتنه را از نزدیک اداره کردند و بعد هم سلب مسؤولیت نمودند. 


25 خرداد 1389

راستی اگر موسوی، کروبی و خاتمی هدف دیگری جز کودتای مخملی داشتند، با فرض صحت ادعایشان در مورد تقلب، بهتر نبود مطالبات خود را پیگیری قانونی نمایند.

مگر پس از اعلام نتایج قطعی از سوی وزارت کشور، رهبر حکیم انقلاب در دیدار میرحسین با ایشان، شخصاً تضمین پیگیری اعتراض او را نداده بودند؟ اما نتیجه دیدار میرحسین با مقام معظم رهبری چه بود؟ ظاهراً قبول کرد و برای رفع توقیف سایت "کلمه" از رهبری استمداد نمود و پس از آن بیانیه دعوت به آشوب خیابانی را از طریق همان سایت رفع توقیف شده صادر نمود.

آیا نمی شد حزب و جبهه ای فراگیر با 13 میلیون رأی و هوادار تأسیس کنند و علاوه بر حفظ آنها، به واسطه اخلاق سیاسی و قانونگرایی دیگران را نیز جذب کنند تا در صحنه های بعدی رقابت بتوانند با استحکام کار خود را به پیش ببرند؟ انتخابات آینده شوراها که شورای نگهبان هم دخالتی ندارد، آیا زمینه ای برای بازگشت به قدرت برای جریان دوم خرداد نبود؟!


/ 0 نظر / 7 بازدید