سردار نقدی: دشمنان آرزوی استحاله بسیج را به گور خواهند برد
تصویر بزرگ
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: مادامی که بسیج به عنوان قلب تپنده و مواج از مهر و محبت می‌تپد، دشمنان نظام اسلامی آرزوی اینکه بسیج را با استحاله سیاسی و فرهنگی مواجه سازند به گور خواهند برد.


به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، سردار محمدرضا نقدی ظهر امروز در نشست با فرماندهان گردان‌های امام حسین (ع) در سالن اجتماعات سپاه عاشورا با بیان اینکه بسیج به عنوان نهادی مردمی، ستون فقرات نظام اسلامی است، اظهار داشت: بسیج رودخانه زلال حرکت مردم است و آنچه که برای تشکل و سازمان یافتن مردم امروزه به عنوان الگوهای موجود در دنیا داریم همان شکل‌های غربی و شرقی آن است که به شکل تشکل‌های سوسیالیست‌ها یا لیبرالیست‌های غربی، جنبه‌های دیوان سالارانه و جنبه‌های اداری غلبه دارد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: در یک روش بسیجی و مردمی، هیچ‌کدام از این خصوصیات غربی و شرقی داخل نیستند.

وی با اشاره به حماسه آفرینان آذربایجانی در هشت سال دفاع مقدس گفت: یکی از افتخارات تاریخ آذربایجان این است که شهدایی همچون باکری، تجلایی، شفیع زاده، یاغچیان و ... را در دفاع از کیان نظام اسلامی تقدیم کرده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: امروز رسالت ما این است که آنها را در یادواره‌ها و کنگره‌ها خلاصه نکنیم، بلکه با حضور سازنده و مفید خود در عرصه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، علمی و ... بتوانیم راه پر ارزش آنها را ادامه دهیم.

نقدی در ادامه با بیان اینکه بسیج یک تشکل الهی است و نباید گرفتار نظام بروکراتیک شود، خاطرنشان کرد: امروز استکبار جهانی در قالب جنگ نرم تلاش می‌کند بسیج را با استحاله سیاسی و فرهنگی مواجه سازد تا بهتر بتواند به جایگاه ولایت فقیه خدشه وارد کند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین اظهار داشت: بسیج قلب ولایت فقیه است و تا مادامی که این قلب تپنده و مواج از مهر و محبت می‌تپد، دشمنان نظام اسلامی این آرزو را با خودشان به گور خواهند برد.
نقدی در ادامه بسیج را سرشار از ظرفیت و قابلیت دانست و تصریح کرد: اگر ما بتوانیم از ظرفیت‌های نهفته در وجود بسیج نهایت استفاده را ببریم خیلی از خلأهای اقتصادی، فرهنگی، علمی، فناوری و .. را می‌توانیم پر کنیم.

وی گفت: رسیدن به این اهداف به امر این بستگی دارد که ما ظرفیت‌ها و استعدادهای موجود را شناسایی کنیم و این استعداد‌ها را به مرحله شکوفایی برسانیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: بسیج در حقیقت یک فرهنگ و یک حرکت فرهنگی به عنوان یک ذخیره پایان‌ناپذیر برای نظام و انقلاب است.

نقدی اضافه کرد: اگر تفکر بسیجی در جامعه جای خود را پیدا کند، مشکلی در آن جامعه نخواهد بود و با عنایت به توان خود بهترین کارها را به جامعه خود ارائه می‌‌دهد.

وی تصریح کرد: تداوم حکومت اسلامی و دفاع از ارزش‌های انقلاب منوط به حفظ اقتدار بسیج و توجه به آن است.

در پایان، سردار نقدی به پرسش‌های حاضران در ارتباط با ساختار بسیج پاسخ‌ داد.

/ 0 نظر / 5 بازدید