وزیر کشور: الگوی ‌حجاب به زودی ‌ارائه ‌می‌شود


وزیر کشور از تشکیل کارگاه مد و لباس در راستای پوشش صحیح اسلامی در کشور خبر داد و گفت: با اجرای این طرح تلاش خواهیم کرد الگوی مناسب و اصولی حجاب را مطابق با موازین اسلامی به جامعه ارائه دهیم.

به گزارش خبرگزاری فارس ، مصطفی محمدنجار بعدازظهر امروز در همایش نخبگان چهارمحال و بختیاری، انتخابات 22 خرداد را تجلی شکوه و عظمت آحاد ملت ایران دانست و اظهار داشت: برهمین اساس دکتر احمدی‌نژاد با کسب 25 میلیون رأی مثبت به عنوان رئیس جمهور منتخب کشور معرفی و ملت ایران در این آزمون سخت سربلند شدند.

وی با بیان اینکه هیئت دولت در سفرهای استانی شاهد موفقیت‌های چشمگیر در عرصه‌های مختلف است، افزود: برهمین اساس در حال حاضر کشور به یک کارگاه سازندگی مبدل شده است و ما شاهد رشد و توسعه کشور در زمینه‌های مختلف هستیم.

نجار حضور میلیونی و بی‌نظیر آحاد ملت را در راهپیمایی عظیم 22 بهمن نماد اقتدار و عزت ایران در سطح بین‌المللی و منطقه‌ای دانست و گفت: انسجام ملت ایران در 22 بهمن تمامی توطئه‌ها و ترفندهای ایادی داخلی و خارجی را خنثی کرد.

وی بیانیه تهران را یکی از موفقیت‌های چشمگیر ایران در عرصه‌‌های بین‌المللی برشمرد و گفت: بیانیه تهران بیانگر شفافیت ایران در فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای بود.

وزیر کشور سفرهای استانی را گامی موثر در ارائه خدمات به آحاد ملت ایران عنوان کرد و تصریح کرد: مردم ایران با حضور همه جانبه خود در عرصه‌های مختلف یک اهرم موفق در پیشبرد اهداف متعالی کشور محسوب می‌شوند برهمین اساس ملت ایران از استحقاق خدمتگزاری برخوردار هستند.

وی با بیان اینکه رویکرد سفر سوم ریاست جمهوری فرهنگی است، گفت: مصوبات استان‌ها حاصل فعالیت‌های کارشناسی و یک سند ارزشمند بومی است برهمین اساس رسیدگی و تحقق آن امری ضروری است.
نجار جوانان را از سرمایه‌های عظیم و آینده‌ساز کشور برشمرد و گفت: ارتقای خودباوری و اعتماد به نفس در جوانان منجر به رشد، توسعه و سازندگی کشور در حوزه‌های مختلف می‌شود.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی یک انقلاب فرهنگی است، گفت: برهمین اساس دولت توجه به مسائل فرهنگی را در دستور کار خود قرار داده است.

وزیر کشور ادامه داد: در همین راستا در مصوبات پیش‌بینی شده بیش از یک هزار و 500 میلیارد تومان برای ارتقای مسائل فرهنگی جامعه اختصاص داده شده است.

نجار به نقش و اهمیت سازنده زنان در موفقیت و بهروزی جامعه اشاره کرد و گفت: باتوجه به اینکه زنان نیمی از قشر جامعه را تشکیل می‌دهند، لذا توجه به مسائل و مشکلات زنان بالطبع می‌تواند حجم عظیمی از مشکلات سطح جامعه را برطرف کند.
وی به نقش محوری و کلیدی خانواده در سطح جامعه اشاره کرد و گفت: خانواده سلول جامعه محسوب می‌شود برهمین اساس جامعه سالم مستلزم برخوردار بودن از خانواده سالم است.
نجار با تأکید بر اهمیت تحکیم و استحکام خانواده، گفت: حفظ و صیانت از نظام مقدس خانواده مستلزم پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی خانواده در زمینه‌های مختلف است.

وی معضل طلاق را از جمله آسیب‌های اجتماعی امروز جامعه ایران برشمرد و گفت: برهمین اساس لازم است تا کارشناسان و متخصصان با ارائه مشاوره‌های صحیح و اصولی به خانواده‌ها از وقوع این امر در جامعه پیشگیری کنند.
نجار با بیان اینکه تشکیل خانواده محبوب‌ترین بنا در اسلام معرفی شده است، تصریح کرد: برهمین اساس فراهم کردن بستر لازم در راستای ازدواج آسان و پایدار یکی از مهم‌ترین اولویت‌های دولت محسوب می‌شود.

وی از ایجاد یک‌میلیون و 100 هزار شغل جدید تا پایان سال 89 خبر داد و گفت: این در حالی‌ است که اشتغالزایی برای افراد تحصیل کرده یکی از بسترهای لازم در راستای فراهم کردن ازواج جوانان به شمار می‌رود.
نجار مسکن مهر و پرداخت وام‌های ازدواج از سوی صندوق مهر امام رضا(ع) را از جمله پارامترهای موثر در تسهیل و تسریع ازدواج جوانان برشمرد و گفت: امیدواریم با ارائه تسهیلات لازم زمینه‌های ازدواج آسان و پایدار در سطح جامعه بیش از پیش فراهم شود.

وزیر کشور با بیان اینکه پیاده کردن طرح حجاب و عفاف در سطح جامعه در دستور کار وزارت کشور قرار گرفته است، افزود: وزارت کشور یک وزارت حاکمیتی است و پیگیری و فرهنگ سازی این امر در وزارت کشور منجر به بسط و گسترش آن به سایر دستگاه‌ها در سراسر کشور می‌شود.
نجار همچنین از تشکیل کارگاه مد و لباس در راستای پوشش صحیح اسلامی در کشور اشاره کرد و گفت: با اجرای این طرح تلاش خواهیم کرد الگوی مناسب و اصولی حجاب را مطابق با موازین اسلامی به جامعه ارائه دهیم.

/ 0 نظر / 5 بازدید