آیت‌الله جنتی در خطبه دوم نماز جمعه تهران:

آیت‌الله جنتی در خطبه دوم نماز جمعه تهران:

مردم مدعیان دروغین خط امام را سرکوب کردند

خبرگزاری فارس: دبیر شورای نگهبان گفت‌: مردم کسانی را که می‌خواهند رضایت دشمن را جلب کنند و به دروغ خود را خط امامی می‌دانند، سرکوب کردند.


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان در خطبه‌ دوم نماز جمعه امروز تهران اظهار داشت: مقام معظم رهبری در روز 14 خرداد شاخص‌های خط امام را به خوبی تبیین فرمودند.
وی افزود: اسلام خواهی، عدالت‌خواهی و حمایت از محرومین، مبارزه با استکبار و عدم تسلیم در برابر زورگویان شاخص‌های اصلی خط امام هستند و ولایت فقیه در رأس این امور قرار دارد.
خطیب جمعه تهران با قدردانی از حضور میلیونی ملت آگاه ایران در بزرگداشت سالروز ارتحال امام(ره)، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در دوران ولایت امری واقعا حکیمانه و شجاعانه با فتنه‌ها و فسادها و دشمنان داخلی و خارجی مقابله کردند و بحران‌ها را پشت سر گذاشتیم.
آیت‌الله جنتی افزود: دشمنان از 18 تیر به بعد همواره برای براندازی نظام تلاش کردند و ولایت فقیه را هدف قرار دادند اما به لطف الهی و با درایت و رهبری هوشمندانه و اقدامات و سخنان به موقع حضرت آیت‌الله خامنه‌ای از همه مراحل پر خطر عبور کردیم.
وی ادامه داد:‌ رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه حرم مطهر امام با بیانات ارزنده خودشان شاخص‌های خط امام را تبیین و تصریح فرمودند امام غیر از هیبت جسمانی یک واقعیت و روح و حیاتی است که جاودانه می‌ماند و خط او شاخص‌هایی دارد.
دبیر شورای نگهبان با تاکید بر اینکه امام حاضر نبودند با دشمن سازش کنند و طوری عمل می‌کردند که دشمنان اسلام با او دشمن می‌شدند، ادامه داد: امام می‌فرمودند هرگاه دشمن به شما چراغ سبز نشان داد و به روی شما خندید در خود تردید کنید.
آیت‌الله جنتی افزود: کسانی که می‌خواهند رضایت دشمنان و بیگانگان را جلب کنند تا آنها به تعریف از آنان بپردازند از شاخص‌های امام دورند و به دروغ خود را خط امامی می‌دانند و باید با تمام قدرت سرکوب شوند و بحمدالله مردم آنها را سرکوب کرده‌اند.
وی با بیان اینکه این افراد برای 22 و 25 خرداد توطئه‌ها و نقشه‌ها کشیده بودند اما این روزها به آرامی گذشت و مشکلی پیش نیامد، اظهار داشت: کسانی که نه خود و نه مردم را می‌شناسند و از جایگاه خود بین توده‌ها اطلاعی ندارند در خانه‌های خود نشستند و نقشه‌ها کشیده بودند.
"حضور آگاهانه ملت در صحنه‌های 9 دی و 22 بهمن موجب شد آنها در عمل شکست بخورند و مردم نقشه‌های آنها را بر آب کردند اما از این شکست‌ها عبرت نمی‌گیرند. "
آیت‌الله جنتی با تاکید بر اینکه بیانات حکیمانه رهبر معظم انقلاب مانند صحیفه نور و وصیت‌نامه امام درسی برای همیشه است که تاریخ مصرف ندارد، ابراز امیدواری کرد صحبت‌های رهبری برای همیشه نصب‌العین و سرلوحه و تابلوی کارها قرار گیرد و از آن عبور نشود.
خطیب جمعه تهران در بخش دیگری از سخنان خود به حمله رژیم صهیونیستی به کاروان آزادی در غزه اشاره و این واقعه را حادثه دردناک توصیف کرد و گفت: صهیونیست‌ها با وحشی‌گری‌های خود روی وحشی‌‌های عالم را سفید کردند.
آیت‌الله‌ جنتی افزود: آنها به کاروان آزادی حمله کردند و انسان‌های بشر دوست از کشورهای مختلف را به رگبار بستند و دستگیر کردند و اجازه ندادند مواد غذایی و دارویی و مصالح ساختمانی به غزه برسد و حکومت‌های فاشیستی هم چنین کاری را نمی‌کنند.
وی ادامه داد: خاک بر سر کسانی که در برابر جنایات صهیونیست‌ها سکوت کرده‌اند و شورای امنیت لعنتی که ظاهرا برای سلب امنیت ملت‌ها بوجود آمده در برابر این اقدام رذیلانه حرکتی نکرد.
"امروز مسئله غزه، مسئله جهانی شده و دنیا جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم کرده و اسرائیل روز به روز منزوی‌تر می‌شود و امیدواریم بزودی قدس شریف و فلسطینی‌ها آزاد شوند و قدرت اسرائیلی و مافوق آن برای همیشه نابود گردند. "
عضو مجلس خبرگان رهبری در فراز پایانی سخنان خود به قطعنامه چهارم شورای امنیت علیه کشورمان پرداخت و با محکوم کردن این قطعنامه اظهار داشت: بیانیه تهران دشمنان جمهوری اسلامی را خلع سلاح کرد و نشان داد آنها انواع دروغ‌ها و افتراها را نسبت به ایران مطرح کرده بودند.
آیت‌الله جنتی افزود: بیانیه تهران نشان داد:‌ ما قصد تولید سلاح هسته‌ای نداریم و آماده‌ایم برای فعالیت‌های صلح‌آمیز خود مذاکره و با دیگران مشارکت کنیم و بسیاری از مردم دنیا نیز صداقت و حقانیت ایران را پذیرفتند.
وی ادامه داد: دشمنان ملت بزرگ ایران قطعنامه رسوای 1929 را صادر کردند تا جمهوری اسلامی را تحقیر کنند اما نمایندگان ملت در مجلس پاسخ قاطعی به این اقدامات شرم‌آور دادند.
خطیب جمعه تهران گفت: مجلس از دولت می‌خواهد که غنی‌ سازی 20 درصدی اورانیوم را با جدیت پیگیری کند و تاکید کرده در صورت بازرسی از کشتی‌ها و هواپیماها مقابله به مثل خواهد شد که این اقدام قابل تقدیر است.
آیت‌الله جنتی افزود: مردم ما تحریم کشیده و قطعنامه دیده‌ هستند و هرگاه آنها از این سلاح‌های زنگ‌زده استفاده کرده‌اند ملت ما شکوفاتر شده و پیشرفت کرده است.
وی از مواضع رئیس جمهور که در برابر تحریم‌ها شجاعانه و مردانه ایستاده و کاری که در گذشته نشده را انجام داده است، تقدیر کرد و متذکر شد:‌ آقای احمدی‌نژاد بارها اعلام کرده ما اهل گفت‌وگو هستیم اما اینکه آنها از یک سو تهدید و از سوی دیگر دعوت به مذاکره کنند، پذیرفتنی نیست.
عضو فقهای شورای نگهبان قانون اساسی با تاکید بر اینکه مردم آماده تحمل تحریم‌ها هستند، از بیانیه امروز جمهوری اسلامی در پاسخ به قطعنامه شورای امنیت تقدیر کرد و گفت: همیشه به خواست خدا و با رهبری حکیمانه و پشتبانی ملت تهدیدات را به فرصت تبدیل کرده‌ایم و این‌بار نیز چنین خواهد شد و روسیاهی برای همیشه برای آمریکا باقی خواهد ماند.

/ 0 نظر / 5 بازدید