این امتحان رفوزه مجلس قطعا در حافظه ملت باقی خواهد ماند
ساعت ٥:۳۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٤/۱   کلمات کلیدی:
این امتحان رفوزه مجلس قطعا در حافظه ملت باقی خواهد ماند
به گزارش شبکه خبر دانشجویی ثارالله ؛ در متن این بیانیه آمده است: « از طراحان و مجریان این بازی و نمایش زیبای پارلمانی باید سپاسگذار بود و ما نیز به نوبه‌ی خود ممنونیم چرا که ماهیت و ارزش نمایندگان مجلس ما و حتی ریاست محترم و با کفایت آن را به ما نشان داد.»


به گزارش شبکه خبر دانشجویی ثارالله ، متن کامل این بیانیه به شرح ذیل می باشد:
* بیانیه مجمع بسیج دانشجویی دانشگاه آزاداسلامی *
(پیرامون مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی در حمایت از وقف این دانشگاه)

بسم الله الرحمن الرحیم

ضوابط و قواعدی را که شورای محترم عالی انقلاب فرهنگی وضع می‍نمایند باید ترتیب آثار داده شود . امام خمینی (ره)

 

دیگر زبانمان مو درآورد! از بس گفتیم و نشنیدند. دیگر باورمان شده که نیستیم، یعنی هیچ نیستیم. ما فقط پول می‌دهیم و دیگر هیچ ...! و جدیداً هم که ما را بی‌ اطلاع خودمان وقف کرده‌اند. البته شاید مالک خودمان و اموالمان نبوده‌ایم و بی‌خبر بودیم و یا مالک‌مان نبوده‌اند، اما تصرف مالکانه در ما داشته‌اند ... مانده‌ایم چه بکنیم. به چه کسی بگوییم. آخر چقدر بیانیه بدهیم و تجمع برگزار کنیم و باز کسی نبیند ویا نخواهند که ببینند.  یا وابستگان به خودشان را با اتوبوس از سراسر ایران جمع کنند و بعد جای ما حرف بزنند. افسرده شده‌ایم به خدا ... اما نه، کار برای خدا خستگی ندارد.

یکشنبه گذشته طرحی برای وقف ما و اموالمان ، نه اشتباه گفتیم در حقیقت اموال همه مردم ایران؛ به مجلس برده شد و به صورتی کاملاً بدیهی مصوب مجلس شد. یعنی اگر جز این می شد مایه‌ی تعجب ما دانشجویان دانشگاه آزاداسلامی بود.

 ما همیشه تردد نمایندگان محترم این مجلس را در واحدهای مختلف دانشگاه خودمان  دیده‌ایم. یا گاه به گاه که گذرمان به سازمان مرکزی افتاده ، رفته‌ایم و دیده‌ایم که چگونه نمایندگان ملت در صف بوده‌اند که بعضی از مسائل برایشان هماهنگ شود. همیشه دیده‌ایم که اعضای ستادهای انتخاباتی این نمایندگان در شهرستان‌ها چگونه بعضاً حتی بدون یک روز سابقه تدریس دانشگاهی با مدرک فوق لیسانس ( آن هم غیر مرتبط )‌ رییس واحد دانشگاهی آن شهر با حدود بیست هزار دانشجو شده،‌ و هیچ کس هم جویای دلائل آن نگردیده است ویا بسیاری از مسائل مگوی دیگر....

 فهم، تاکید می‌کنیم فهم و نه تفسیر و یا تحلیل و ... این حقیقت تلخ، رمزگشای ماجرای سوء استفاده از اصل اسلامی وقف بود،‌ که بعد از شکست دربازی اساسنامه باب شد. همین فهم امروز نیز حکم آن دادگاه و رای این مجلس را برای ما روشن نموده است. دین بهانه، ولایت فقیه بهانه، قانون هم بهانه. تعارض این طرح‌ها و بازی‌ها با شرع ، ولایت و قانون آن‌قدر واضح است و به آن پرداخته شده که دیگر جذابیتی برای ما ندارد و اگر کسی برایش این چیزها مهم بود، آن‌قدر روشن‌ هست که از این حرکات حمایت نکند.

اما نکاتی را باید بگوییم که لااقل دست اندرکاران این پروژه مضحک کمی بیشتر حواسشان را جمع کنند:

1. از مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌خواهیم وظایف شورای عالی انقلاب فرهنگی را به دوش گرفته و این نهاد صرفاً تشریفاتی شده و هدردهنده بیت‌المال منحل شود. از آن‌جاییکه اعضای اصلی این شورا عضو آن مجمع نیز هستند، خیلی به جایی هم برنمی‌خورد. نگران سیکل قانونی آن هم نباید بود چرا که در ابتدا با تصویب مجلس، رد شورای نگهبان، اصرار مجلس بر مصوبه، ارجاع به مجمع تشخیص، تایید نهایی و تمام. همه چیز قانونی قانونی است.

2. از طراحان و مجریان این بازی و نمایش زیبای پارلمانی باید سپاسگذار بود و ما نیز به نوبه‌ی خود ممنونیم چرا که ماهیت و ارزش نمایندگان مجلس ما و حتی ریاست محترم و با کفایت آن را به ما نشان داد. به نوعی شبیه کاری که شهرام جزایری برای اعضای مجلس ششم انجام داد را برای مجلس هشتم تکرار کردند و آب هم از آب تکان نخورد.  این امتحان جدید و رفوزه شدن  نمایندگان مجلس برای آنان که نمی‌شناختند راهی برای افزایش بصیرت است و قطعا در حافظه ملت باقی خواهد ماند.

3. حضرت آیت‌ا... آملی لاریجانی، از شما خیلی بیشتر انتظار داشتیم. شما در جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی حضور داشتید و اگر موردی از تعارض اساسنامه‌ی جدید با قانون وجود داشت وظیفه شما بود که در آن جلسات تذکر دهید. اما اگر موردی نبود چرا نسبت به حکم شعبه قضایی واکنشی نشان ندادید و یا اگر واکنشی نشان داده‌اید چرا آن را علنی ننموده‌اید؟ لطفاً تکلیف قوه زیر نظر خودتان را با اساسنامه جدید مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی و نسبت آن با قانون را شخصاً ‌روشن فرمایید.

4. برخی از نمایندگان مجلس محترم ما بسیار خوش اشتها می‌باشند. یعنی به نظر می‌رسد که نداشتن امکان قدرت اجرایی برای برخی از نمایندگان عزیز نوعی کمبود محسوب می‌گردد. شاید مخالفت گاه به گاه برخی از وزرا با نظر نمایندگان برای انتصاب مدیران اجرایی، باعث شده که به فکر آن بیفتند که در نهادهای غیر دولتی نفوذ اجرایی و سیاسی لازم را کسب نمایند و کجا بهتر از دانشگاه آزاد اسلامی با 400 واحد دانشگاهی و هزاران میلیارد تومان دارایی. پیشنهاد می‌کنیم از سیکل تمام قانونی یاد شده در بند 1 استفاده شود و برخی از وزارتخانه‌ها ( به ویژه کشور و نفت )‌ را از دولت گرفته و بدون هیچ گونه نظارتی در اختیار آن‌ها بگذارند بلکه دردهایشان التیام یابد.

5. جناب آقای دکتر علی لاریجانی، ریاست مجلس شورای اسلامی؛ می‌دانیم که به احتمال بسیار زیاد می‌خواهید کاندیدای ریاست جمهوری دوره یازدهم شوید، بدانید که با این عملکردها و رفتارها وموضع‌گیری‌های دوپهلویتان، شما هم قطعاً از آرای باطله شکست خواهید خورد. این گونه رفتارهای ناسازگار با اصول و ارزش‌های انقلاب را،‌ همانند موضع‌گیری‌های ناصواب و بعضاً‌ خلاف قانون شما در فتنه سال گذشته ، هرگز فراموش نخواهیم کرد.

در پایان امیدواریم که آقایان و بعضاً خانم‌ها به فکر وقف نهادهای دیگر هم بیافتند چرا که راه خوبی است برای تثبیت مدیریت آنجنابان!؟!

 

والسلام علی من اتبع الهدی

مجمع بسیج دانشجویی دانشگاه آزاداسلامی